Gospođa buhtla 🌸
Tijesto
- 25 gr. kvasca (sveži)
- 1 jaje
- 5 kašika ulja
- 1 vanil šećer
- 2 kašike šećera
- 200 ml. mleka
- 430 gr. brašna
- 1/2 kašičice soli
Fil ➡️ krem, nutela, džem, mak, orasi..itd
U vanglicu stavite kvasac, jaje, vanil šećer, šećer, ulje. Mješajte dok se kvasac ne istopi, kada se kvasac istopio, dodajte mlijeko, ponovo promešajte, polako dodajte brašno i so. Mjesite dok ne dobijete lijepu lopticu. Stavite vanglicu u kesu i ostavite da tijesto nadolazi oko 30 minuta, zavisi koliko je toplo.
Razvucite tijesto u pravougani oblik i isecite na ga "kocke".
Na kocke stavite fil. Ja sam ovog puta pravila sa džemom od jagoda, možete stavlajti krem, mak marmeladu, orahe... Ne moraju sve kocke biti iste. Sastavite kocke ka sredini i malo okrenite da se lepo sastave.
Poređajte buhtle u pleh podmazan puterom i ostavite ih da nadolaze 10 - 15 minuta. Rernu uključite da se zagreje na 260 stepeni.
Kada su buhtle nadošle na njih stavite komadiće putera i stavite u rernu na 10 - 15 minuta u zavisnosti od rerne.
Izvadite buhtle iz rerne i pokrite krpom 5 minuta.
Pospite šećerom u prahu 🌸
Prijatno 👋
Коментари
Постави коментар